Vidinis dialogas

key-in-jigsaw

Vidinis dialogas, tai NLP terminas apie vidinį balsą, kai žmogus kalbasi pats su savimi. Jis dažniausiai buna pasąmoningas ir sąmoningai retai kada pastebimas. Bet jei pradėsite kreipti daugiau dėmesio į tai, kaip jus kalbatės su savimi ir kokie balsai skamba jūsų viduje, tai pradėsite vis dažniau, tai sąmoningai pastebėti.

Tai kaip tauškianti beždžionėlė be paliovos ir jai jos nekontroliuosite, tai ji pradės kalbėti ir patarinėti visokias nepagrįstas ir net jums žalingas kalbas apie jus. Metams bėgant jis darosi vis stipresnis ir įtakingesnis jai ją apleidžiate.

Pvz: kai pamatote gražią merginą ir galvojate eiti ją užkalbinti, tik staiga iš kažkur atsiranda vidinis balsas ir sako: ar tu matai kaip tu atrodai? Ji tau per gera? Kaip tu jausies, jai ji pasakys ne? o jeigu kas atsitiks ir tt…

(VD) susideda iš mūsų įsitikinimų, vertybių ir įpač įgytų dar vaikystėja. (VD) dažniausiai atsispindi tai, kuo mes įpratę tikėti be svarstymų. Būna žmonių kurie net kalbėdami su savim, tai daro garsiai.

Kaip jį sustabdyti?

Pirmas būdas:
Stenkitės pastebėti, kada pradedate kalbėtis su savimi, atkreipkite dėmesio kieno tai balsas? Ar tai jūsų ar kieno nors kito (vieno iš tėvų, draugo ar jūsų paties).
Atkreipkite dėmesį kurioje vietoje jis pas jus yra.
Pakeiskite jo garsą, pabandykite pagarsinti, ar nutildyti, iškraipykite jo toną (padarykite, kad jis ką jums sako nemalonaus ar neigiamo, sakmbetu, kaip kokio herojaus iš multiplikacinio filmuko, gufio, donaldo).
Pakeiskite jo buvimo vieta (tarkims skamba galvoje, tai perkelkite į pilva, į koją), išjunkite, tarsi su jungikliu jo garsa, tiesiog pažaiskite, iskraipykite, kaip jums maloniau ir atkreipkite dėmesį, kaip keičiasi jūsu nuotaika ir pojūčiai. Jei vis dar girdite jį, tai pasakykite sau mintimis garsiai ”užsičiaupk”.

Antras būdas:
Iškiškite savo liežuvį ir paėmę su rodomuoju pirštu ir nykščiu, liežuvio galiuką nestipriai suspauskite, kvėpuodami lėtai ir švelniai. (esme, kad kūnas ir protas tai viena sistema). Kai kalbatės su savimi, tai liežuvis daro mikro judesius ir kai juos sustabdome, tai (VD) dingsta.
Bet viešumoje, kad neatrodytumėte keistai laikydami suspaude savo liežuvio galiuką pirštais, darykite štai ką: prispauskite burnoje, liežuvio galiuką prie viršutinės priekinių dantų sienelėsir viduje pasidarys tylu.

Keitaliodami savo vidinį balsą mes keičiame, savo vidines būsenas, kaip vertinam ir jaučiamės. Atminkite tai yra pratimai ir norint gauti rezultatų juos reikia daryti.

2 komentarai

  1. Ačiū už info. Tik būtų labai gerai suredaguot tekstą iki galo – sunaikinti gramatines minas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.