Meditacija

meditation

Kas tai?

Pagal “Osho” „Meditavimas yra paprasčiausias savojo proto stebėjimas…“. Medituodami žmonės dažniausiai sutelkia savo dėmesį į vieną dalyką: mintį, idėją, daiktą, tuštumą, kvėpavimą, arba tiesiog siekia atrasti pusiausvyrą savo prote ir dvasioje. Meditacija turi tapti gyvenimo dalimi ir medituoti stenkites tuo paciu metu kasdien – ryte atsikelus, arba vakare prieš einant miegoti. Patartina pries meditavima nieko nevalgyti, nes virškinamas maistas sunkina susitelkima ir dėmesio koncentravima.

Meditacija, tai yra naturali žmogaus proto būsena ir norint ja pasiekti nereikia mokėti pinigų, kad jus to kas išmokintu, stengtis taisyklingai sedėti, kaip matome medituojančius vienuolius, deginančius smilkalus ir kartojančius mantras. Užtenka radus laiko ir tyliai ramia vietele, papraščiausiai patogiai atsisėsti ar ant kėdės, ar ant žemės ir užmerkus akis atsipalaiduoti sutelkiant dėmesį į savo kvėpavimą. Meditacijos techniku ir būdų yra daugybė, bet jos visos veda prie to pačio tikslo, tai vidinės ramybės.

Kuom ji naudinga?

Meditacija suteikia ramybę, pusiausvyrą, savęs pažinimą.
Lavina dėmesį, valią, didina koncentracija ir susikaupima.
Nuramina mintis ir padeda pasiekti kitokio lygio sąmonės būsenas.
Ji nuramina protą ir neramias mintis.

Kaip medituoti?

Taigi raskite sau laiko, kad butumėte netrugdomi bent 10min., 20min., 30min. Pradžioje patartina medituoti kuo ilgiau. Patogiai atsisėskite, stenkitės nugara laikyti tiesia. Jai turite nugaros problemu, galite atsiremti į atloša, ar į siena, savrbiausia, kad būtu patogu. Galite ir atsigule medituoti, tik nepatariama dėl to, kad galite uzmigti:

2008122603425138806_Meditate_in_Chair_50AAAAAgAzZg8AAAAAABSmqAAtsisėde užmerkite akis ir sutelkite dėmesį į kvėpavimą, tiesiog stebėkite savo kvėpavimą. Stebėkite, kaip ikvepiate ir iškvepiate per nosį, stenkitės kvėpuoti pilvu, tai taisiklingas kvėpavimas. Po kelių minučių pastebėsite, kad jūsų protas tai nesibaigianti minčių gamykla, jos tarsi traukinys lekia autopilotu. Mes kasdien net nepastebime kiek ir kokių minčiu atsiranda mūsų galvoje, todėl medituojant jūs pažvelgsite į jas ir suprasite kad jos ten visalaika buvo.

Pradžioje jūsų protas stengsis jus išblaškyti ir kurs visokias mintis, kad jūs ką nors darytumėte, kad veiktumėte jis bus neramus, bet stenkitės visa tai tik stebėti tarsi iš salies, kokios mintys jus aplanko ir kokius jausmus jums sukelia – tiesiog stebėkite. Pradžia visada sunkiausia, jūs blaškysitės, užsikabinsit už minčių, pardėsite galvoti ir tt. Bet kai pajusite, kad jūsų dėmesys nukrypo į šalį, vėl jį sugražinkite į kvėpavimą ir taip iki pat meditacijos pabaigos…Su praktika, jūs vis mažiau nukrypsite į šalį ir laikui bėgant pajusite tą vidinę ramybę ir tuštumą.

Atsiminkite, blogos meditacijos nėra yra bloga ta, kurios nedarote visai.

Siūlau Būtinai pasiklausyti  „Acharya Shree“ Guru, kas nėra ir kas yra meditacija:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3oWIZA5KrNE&feature=channel[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e0rSmxsVHPE[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t7WFq17NxWA&feature=related[/youtube]

14 komentarų

  1. Atgalinis pranešimas: Įkyrių minčių suvaldymas (II dalis) | EZ Gyvenimas

  2. Sveiki.
    Kokia Jūsų nuomonė apie tai – http://www.omgarmonika.ru
    Ar tai saugu, patikima, ilgainiui neturi žalingo poveikio, ar tai galima naudoti vaikams? Naujas daiktas…, veikia gerai, bet ar saugu tai klausimas?

    Dėkoju.

  3. tai tikrai ydomu jei man bus viskas ok tai tikrai jauciu kad ismoksiu telekineze valdyt 😀 dekui

  4. Ištaisykite gramatines klaidas straipsnyje, viskas skamba baisiai nerimtai, jei rašantis žmogus tiesą sakant net neišmano kalbos.

  5. Neatsibodo jums apie tuos sudus kalbet geriau pakalbekit apie meditacija!!!!!!!!!!!!

  6. oho, indas kalba angliskai su indisku akcentu. tikrai labai labai iki apsikakojimo juokinga. and yes, i’m being sarcastic.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.