Kaip išgydyti fobia

Tai įdomi ir galinga technika, kuri buvo sukurta (Dr Richard Bandler) ir patobulinta kelių NLP praktikų. Šia technika galite gydyti savo baimes, fobijas, blogus prisiminimus, traumingus įvykius.

Žodis trauma yra labai plati reikšmė – tai gali būti nelaimingas atsitikimas, matant kažką nukenčiant, prarandant darbą ar brangų žmogų, arba turint tikrą fobia.

1. Įsivaizduokite save sėdinti kino teatre, vienas su savim ir žiūrite į tuščią blankų ekraną.
2. ekrane pradėkite matyti juodai baltą kadrą, nuo tos dienos ar vietos prieš trauma (ar prieš fobijos reakcija, baime, negerą įvykį kurį išgyvenote, kur jums dar nieko neatsitike ir esate saugus).
3. Persikelike mintimis iš sėdimos vietos salėje į kino mechaniko kambarėlį (iš už nugaros), kad matytumete ir save sėdinti salėje ir kino ekrane vaizdą (diasocijacija). Pastebėkite stiklą už kurio esate, jis labai storas ir jūs pilnai atskirtas nuo kino teatro salės, bet juūs viską galite matyti ir girdėti.
4. Pradėkite žiūrėti nespalvotą kiną, pradedant nuo to sustabdyto kadro (kur jums nieko neatsitike ir esate saugus) iki momento, kai viskas baigėsi. Tai yra nuo momento iki įvykio ir iki momento po įvykio. Tai truks kelias minutes, bet svarbu, kad jus jaustumėtės visiskai nesusietas su įvykiais ekrane, kol filmas rodomas. Tai padaryti, jūs turėkite galvoje, kad vos žiūrite kina ir save patį sėdinti kino salėje. Jei visvien jaučiate, kažka nemalonaus, tai nutolinkite save dar toliau nuo kino isivaizduodami, kad einate nusipirkti dešraini ar limonado, kol filmas bus visas parodytas.
5. Sustabdykite paskutinį filmo kadrą, įsitikinkite, kad tame kadre, atrodote visiškai atsipalaidaves ir jaučiatės patogiai.
6. Įšokite į tą kadrą, „įeikite į ekraną“, į tą vaizdą (asocijuokitės į kiną tarsi jūs jame vaidintumėte, tarsi tas herojus, kuris išgyveno tą situacija būtumėt naujasis jūs).
7. Ijunkite spalvas, išryškinkite tą kadrą, padarykite ryškų spalvotą filmą.
8. Sukite kiną atgal nuo to paskutinio kadro, labai, labai greitai (tarsi žiūrėtumėte kina atbulai). Jauskite save itraukiant i ta filmą sukant atgal, visa filmą per kelias sekundes iki pat pradžios (iki pirmo kadro, kuris buvo pries įvykį).
9. Išeikite iš kino pradžios (pirmo kadro) ir vėl išokite i pabaiga (paskutinį kadrą), isitikinkite, kad jis didelis, ryškus, spalvotas ir pakartokite procesą .
10. Pakartokite iki 7 kartų procesą, labai greitai.

Pabandykite isivaizduoti panašią situaciją ateityje (rytoj, po mėnesio, po metų) ir pastebėkite, kaip jaučiatės? Jai baimės nebeliko, tai pratimas padėjo, jai ne, tai pakartokite dar kelis kartus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.