Inkaravimas

anchor Inkaravimas tai NLP technika kuria galima naudoti susiejant tam tikras emocines busenas su fiziniais, vaizdiniais, garsiniais signalais (inkarais) pvz:

Jūsų inkaras gali būti prisilietimas tam tikroje vietoje, įžnybimas, spaudimas (stumtelejimas), sakomas žodis ar tariamas garsas, žiūrėjimas į tam tikrą atvaizdą, klausymas garso, tam tikros muzikos, dainos, skambutis ir taip toliau. retai pasitaikantį kasdieniame gyvenime veiksma pvz.(sujunkite nykštį ir mažą rankos pirštą – štai jums naujas inkaras).

Pastaba: stipresni yra fiziniai inkarai nes musu kunas labiau reguoja biologinius ir jutiminius dirgiklius.

Inkara reikia susieti su tam tikra būsena ir nuotaika pvz: pasitikejimas, dziaugsmas, juokas, malonumas ir tt…Tai gali būti bet kas, ką mūsų sensorinės ląstelės gali uzfiksuoti.

Technika:

1. Užsimerkite ir atsipalaiduokite. Pagalvokite apie situaciją, kuriai jums reikia pasiruošti (nemalonus susitikimas, egzaminas…). Mąstykite taip: ne situacija nemaloni, o aš reaguoju nemaloniu jausmu į tam tikrus stimulus. Tarkime, „jaučiu baimę, įeidamas į auditoriją“.

2. Pagalvokite apie būseną, kurios norėtumėte, atsidūrę šioje situacijoje. Pavyzdžiui, „įeidamas į auditoriją, noriu jaustis ramus“.

3. Prisiminkite situaciją, kurioje tikrai jautėtės ramus. Prisimindami grįžkite į šią situaciją su visais pojūčiais. Įsivaizduokite. Pajutę, grįžtančią ramybę, tiksliai tuo momentu, kai pojūčiai tampa intensyvūs, pamatykite situacija savo akim, išryskinkit spalvas, pridekit garsa, kvapa, „uždėkite inkarą“ (tarkim, sujunkite du pirštus). Laikykite juos suspaustus tol, kol išliks ramybės būsena… Atleiskite pirštus.

4. Dabar kelioms minutėms išblaškykite dėmesį ir vėl sujunkite pirštus – taip pat stipriai ir toj pačioje pirštų vietoje! Patikrinkite, ar grįžo ramybės pojūtis.

5. Jei taip – inkaras įtvirtintas, ir jums belieka pakartoti veiksmą rytoj įeinant į auditoriją. Tik iki tol nejunkite pirštų, kad nesusietumėte „inkaro“ su visai jums nereikalinga būsena.

Pastaba:

  • Stenkites, kad jusu daromas (inkaras)  butu stiprioje emocineje busenoje, kas butu didesnis efektas.
  • Laiko momentas, kada darote (inkara) stenkites daryti tuo metu kai busena yra pačioje intensyvumo vyršuneje.
  • Darykite (inkarą) unikalų, kad nebūtu tai ką darome kasdien, kaip pirštu spragsėjimas, švilpavimas, niuniavimas ir tt. jis turi būti unikalus.
  • Naudodami (inkarą) atkartokite jį identiškai, kaip užinkaravote busena.
  • Repetuokite kuo dažniau, kad jie butu tikslesni ir stipresni.

Mes (inkaruojame) save ir kitus visada, to net nepastebedami ir jų turime daugybe, kurie veikia pasąmoningai ir mums net nepastebint. Pvz. kai mūsų draugas liūdi ir mes jam uždedam ranka ant peties, norėdami paguosti, tai inkaruojame ta bloga busena su rankos prilietimu ta momentą. Tad, kai jis bus nudžiuges ir linksmas ir mes netyčia jam uždesime ranka ant to pačio peties, toje pačioje vietoje, tai iššauksime ta pačia liudna busena kur kada jis buvo nusimines. Tad stenkites inkaruoti žmonem gerus jausmus ir juos iššaukti nusiminimo akimirkom ir taikyti tai geriem tikslam.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vnaylgFEJ_Q&feature=related[/youtube]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.