Švystelėjimas (swish pattern)

Ši technika naudojama pakeisti nepageidaujama elgesį, ar įprotį su nauju labiau naudingu ir produktyvesniu įpročiu ar elgesiu.

Prieš kiekviena elgesi ar nora ka nors daryti, mūsų galvoje atsiranda paveikslėlis ar vaizda to ko norėtume ar kas ijungia stimulą daryti koki nors veiksmą. Mes dažniausiai to sąmonigai net nepastebime, bet jai pries pradedant ka nors daryti, pradėtume samoningai atsukinėti vaizdus prieš mums ko nors užsimanant, rastume ta veizdinį. Pvz: rūkaliu prieš užsimanydamas parūkyti, pamato galvoja ranka su cigarete, ar cigarečių pakelį, ar save traukenti dūmą ir tt… Šia technika galima taikyti labai plačiai, kaip atsikratyti pakeičiant vieną įproti kitu labiau pageidautinu.

Technika


1. Įsivaizduokite paveikslėlį vaizdą, sukelentį nepageidaujamą elgesį. Pvz ranka su cigarete – svarbu vaizdą padaryti kuo universalesnį, kad būtu ne konkrečių cigarečių pakelis, o apstraktus vaizdas, ranka su kažkokia cigarete. Nes priešingu atveju jūs mesite „Malboro ir pradėsite rūkyti Winston“. Vaizdas turi būti asocijuotas (jūs paveikslėlio viduje). Prisiminkite ta paveikslėlį.

2. Sukurkite pageidaujamos būsenos vaizdą. Būtent būsenos, o ne elgesio, nes (elgesys – būsenos pasekmė, o savyje sukėlę reikiamą būseną, pasielgsime tam tikru būdu automatiškai). Vaizdas turi būti diasocijuotas (matote save iš šalies).

3. Atlikite „švystelėjimą“ . pirmajį (nepageidaujamą) paveikslėlį padėkite prieš save. Tuo pat metu antrajį (pageidaujama) sumažinkite paverte nespalvotu ir padėkite į dižiojo paveiklėlio apatinį kairyjį kampą. Tuomet staigiai jį padidinkitetaip, kad uždengtų didyjį vaizdą ir padarykit jį spalvotu. Galima tarsi akimirksniu, papraščiausiai sukeisti skaidres, arba padaryti taip jums ateis į galvą, bet kad taip, jog išteklinis paveikslėlis pakeistų nepageidaujamą. Poto sekundei nukreipkite dėmesį, apsidairykite aplink.

Šį pratimą pakartokite 5-7 kartų, kaskart stengdamiesi vaizdus sukeisti kuo greičiau. Į „pritemtą“ išteklinį vaizdą galite žiūrėti pakankamai ilgai, bet sukeitimas turi vykti greitai. Kad įgautumėte reikiamą greitį, galite spragtelėti pirštais, švystelėti ranka.

4. Pasitikrinkite. Prisiminkite patį pirmą paveikslėlį, kuris kuris ankščiau nulemdavo nepageidaujamą elgesį. Koks jis dabar?koks dabar jūsų požiūris į jį? Jei vaizdas atsikuria greitai, pakartokite švystelėjimą. Pasiekite, kad jūs nebegalėtumėte atkurti paveikslėlio su nepageidaujamu elgesiu.

5. Įsivaizduokite save po 3-4 panašiose situacijose ateityje:šiandien vakare, rytoj, po mėnesio po metų. Kaip pakito jūsų elgesys?

Mūsų pasąmonė pamačiusi kitokį patrauklesnį vaizdą pradeda jus versti elgtis kitaip.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GlY9gFSmrdU&feature=related[/youtube]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.